logo
Sieniniai oro kondicionieriai 
Sieninis oro kondicionierius (sieninė split sistema) šiandien yra populiariausias oro kondicionierių tipas. Šiuos kondicionierius galima suskirstyti į buitinius (jų galia svyruoja nuo 2,0 kW iki 3,5 kW) ir komercinius (galios intervalas nuo 4,0 iki 10,0 kW).

Buitiniai sieniniai kondicionieriai
Dauguma sieninių kondicionierių (įrengiamų kambariuose, namuose) priskiriami buitiniams oro kondicionieriams, nes jie labiausiai paplitę būtent butuose ir privačiuose namuose. Šie kondicionieriai vienodai tinkami ir svetainei, ir miegamajam. Buitinių sieninių kondicionierių modelių paklausa didžiausia visame pasaulyje , nes jų galios intervalas pritaikytas labiausiai paplitusioms 20–40 m2 patalpoms, kitaip nei kitų sistemų, kurios paprastai būna galingesnės ir skirtos didesnio ploto patalpų orui kondicionuoti.
Būtent buitinis sieninis oro kondicionierius šiuolaikinėje rinkoje įsiveržė į lyderio pozicijas pagal pardavimus. Beveik visi patalpų klimato valdymo įrangos gamintojai turi sieninių kondicionierių linijas savo produktų asortimente. Kadangi sieninių oro kondicionierių paklausa išlieka didelė, gamintojai nuolat stengiasi pagerinti sieninių kondicionierių technines ir eksploatacines savybes. Sieniniai kondicionieriai sėkmingai naudojami ne tik buityje, bet ir nedidelėse įvairių organizacijų patalpose.

Komerciniai sieniniai kondicionieriai
Dėl savo universalumo sieniniai oro kondicionieriai naudojami toli gražu ne tik buityje. Sieninius kondicionierius (split sistemas) galima rasti bet kokios paskirties patalpoje – viešbutyje, biure, kavinėje, parduotuvėje, administracinėse patalpose ir t. t. Jie yra patogūs, kompaktiški, puikiai dera prie bet kokio interjero, nepažeisdami jo vientisumo. Todėl kartu su buitiniais kondicionieriais gaminami ir komerciniai sieniniai oro kondicionieriai, kurių galia nuo 4 iki 10 kW. Šių oro kondicionierių, išoriškai primenančių buitines split sistemas, techniniai parametrai būdingi komercinių prietaisų grupei, o jų naudojimo sritis gana plati. Kondicionierius galima montuoti bet kokioje patalpoje, juos renkantis tik pagal galią.
Sieninių oro kondicionierių privalumai

Sieniniai oro kondicionieriai apjungia visus pažangiausius pasiekimus oro kondicionavimo srityje. Šio tipo kondicionieriui būdinga daug įvairių funkcijų – drėkinimo, džiovinimo, šviežio lauko oro primaišymo ir t. t. Pirmaujantys gamintojai kasmet tobulina sieniniuose oro kondicionieriuose įtaisytą oro valymo sistemą, įtaisydami juose kelių pakopų oro filtrus, neutralizuojančius tabako dūmus ir nukenksminančius alergenus, virusus bei bakterijas.

Nedidelė kaina
Lyginant panašios galios split sistemas esant vienodoms kitoms sąlygoms, sieninių oro kondicionierių kaina prieinamiausia. Tačiau verta paminėti, kad sieniniai oro kondicionieriai, į kuriuos įdiegtos pažangios funkcijos, priskiriami elito klasei, jie visgi gana brangūs.
Sieniniai oro kondicionieriai pasižymi tyliu darbu, nes visi pagrindiniai triukšmą skleidžiantys dalys (kompresorius, elektros variklis ir ventiliatorius) yra išoriniame bloke, kuris montuojamas lauke.

Ekonomiški 
Sieninių oro kondicionierių energijos suvartojimo efektyvumo rodikliai geriausi. Jie turi elektros energijos taupymo režimus. Tarp sieninių oro kondicionierių ekonomiškiausios inverterinės split sistemos.

Modernus ir įvairus dizainas

Įvairūs spalvų sprendimai (nuo baltų, pastelinių atspalvių iki raudonų ir juodų), įvairiausių formų vidiniai blokai (nuo griežtų stačiakampių ir kvadratinių iki suapvalintos, sudėtingos formos), papuošti piešiniais ir paveikslais, leidžia paversti sieninį oro kondicionierių puošmena, galima sakyti, patalpos akcentu, arba padaryti, kad interjere jis būtų nepastebimas.

Patogu naudoti

Nuotolinio valdymo pultas ir didelės oro srauto reguliavimo galimybės paverčia šio tipo oro kondicionierius patogiais naudojime.

Platus galios intervalas

Šio tipo kondicionierių galia svyruoja nuo 2 iki 10 kW, ir jie gali atvėsinti nuo 15 iki 90 m2 patalpas.

 
 
Sieninių oro kondicionierių trūkumai
Montavimo vietos apribojimai.
Vidinio sieninio oro kondicionieriaus bloko negalima sumontuoti kambario viduryje ant grindų, kaip mobiliojo oro kondicionieriaus. Bet ar ten jo reikia? Būdamas viršutinėje sienos dalyje jis neužima naudingos erdvės ir niekam netrukdo. Vienintelis apribojimas yra stiklo sienos arba jų nebuvimas. Bet specialiai tokiems atvejams skirti prie lubų tvirtinami oro kondicionieriai. Jei pagal šį principą nagrinėtume visų kitų rūšių oro kondicionierius, visų jų be išimties montavimo vietoms taikomi ribojimais. Kanalinį kondicionierių galima montuoti tik paslėptą lubose, kasetinį ir tvirtinimą prie lubų – tik lubose, statomą ant grindų ir kolonos tipo – tik ant grindų, lango – tik lange arba plonoje išorinėje sienoje, ir net mobilusis kondicionierius žarna susietas su langu ar vėdinimo kanalu.

Nėra ventiliacijos
Visavertę ventiliaciją ir oro kondicionavimą galima pasiekti tik naudojant kanalinio tipo oro kondicionierių. Paplitęs mitas apie patalpos ventiliaciją naudojant tik lange montuojamą oro kondicionierių yra diletantų klaida. Kai kuriuose sieninio tipo split kondicionieriuose numatytas šviežio oro primaišymas, tačiau tai vėdinimo problemą sprendžia tik dalinai.


 
Sieninio oro kondicionieriaus įrengimas
Sieninio oro kondicionieriaus įrengimas – tai sudėtingas ir atsakingas procesas. Montuojant sieninę split sistemą reikia specialių įgūdžių, specialių įrankių ir medžiagų. Todėl norint sumontuoti sieninę split sistemą būtina kreiptis į specializuotą įmonę.

Sieninio split oro kondicionieriaus vietos parinkimas

Sieninio split oro kondicionieriaus vidinis blokas montuojamas patalpoje, viršutinėje sienos dalyje. Tai, kad vidinį bloką galima įtaisyti ant sienos, leidžia neužimti naudingo patalpos ploto. Išorinis blokas montuojamas ant išorinės sienos, ant stogo arba balkone. Blokai tarpusavyje sujungiami freono vamzdžiais, komunikaciniais kabeliais, maitinimo kabeliu. Didžiausias rekomenduojams atstumas tarp blokų – 15 metrų.  


                    |   Uždaryti...