logo
Ledo generatoriai
Ledo generatoriai –  tai aparatai, skirti gaminti maistinį ledą, kuris naudojamas įvairiems gėrimams ruošti, taip pat demonstruoti prekybos vietoje maisto produktams, pavyzdžiui, mėsai, žuviai ir t. t.

Parduotuvėse ledo generatoriai naudojami dėl įvairių priežasčių. Viena jų –elektros energijos taupymas – nešaldomų vitrinų nereikia prijungti prie maitinimo tinklo, o jose išdėstytos prekės atvėsinamos naudojant ledo generatoriumi pagamintą ledą. Šis ledas tirpsta lėčiau nei įprastas, dėl to tai labai ekonomiška.

Ledo generatoriai gali būti su įmontuotu šaldymo agregatu arba jungiami prie išorinio šaldymo agregato. Įmontuotas agregatas yra įrenginio korpuse, o išoriniam įrengti reikia papildomų išlaidų, tačiau jo pranašumas yra tai, kad visa ledo generatoriaus išskiriama šiluma išvedama ne į parduotuvės patalpas.

Ledo generatoriai pagal aušinimo sistemą skirstomi į aušinamus oru arba vandeniu. Vandeniu aušinami ledo generatoriai mažesni, veikia stabiliau ir greičiau, bet brangiau kainuoja. Jei nėra galimybės užtikrinti stabilaus vandens slėgio, geriau naudoti oru aušinamus įrenginius.

Pramoniniai ledo generatoriai skirti gaminti didelius kiekius ledo. Jie naudojami mėsos perdirbimo, duonos kepimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse. Tokie generatoriai prijungiami prie vandentiekio ir nuotekų sistemų.

Ledo generatoriaus kaina priklauso nuo kelių veiksnių: galios, aušinimo tipo, gamintojo šalies ir prekės ženklo, ledo tipo.

Galimo ledo formos:

Kubelių formos ledas
Ledo kubeliai dažnai naudojami atšaldyti gėrimams restoranuose ir kavinėse. Toks ledas atvėsina gėrimą per daug jo nepraskiesdamas.

Lazdelių formos ledas
Tai – ledo cilindrai su kiauryme viduje. Tokios formos ledas gėrimą atšaldo greičiau. Lazdelių formos ledas naudojamas baruose, kavinėse ir restoranuose ruošiant nealkoholinius ir alkoholinius kokteilius ir t.t.

Piramidės formos ledas
Ledo piramidės greitai ištirpsta, labai greitai vėsina gėrimą, tinka putojantiems gėrimams. Dažniausiai tokie ledo generatoriai naudojami greito maisto užkandinėse.

Ledo granulės
Ledo granulių temperatūrai yra 0 °C, todėl šaldymo poveikis itin greitas ir intensyvus.

Ledo žvynai
Žvynų formos ledas naudojamas mėsai ir žuviai laikyti. Toks ledas gaminamas naudojant profesionalius ledo generatorius, jis labai greitai atšaldo produktą. Šiandien dideliuose prekybos centruose atšaldyti produktai išdėstomi ant dvigubo žvynų ar granulių formos ledo sluoksnio. Ledo generatoriai, skirti gaminti sausą žvynų formos ledą, kurio temperatūra -7 °C, o žvynų storis 1–2 mm, idealiai tinka naudoti mėsos ir žuvies perdirbimo pramonėje, taip pat naudojami įvairiai produkcijai laikyti, atvėsinti ir demonstruoti.
                    |   Uždaryti...