logo
KEPYKLŲ ĮRANGA:

Tešlos maišyklės

Tešlos maišyklės pagrindiniai funkciniai elementai:
•    maišymo antgalis. Gali būti įvairios formos: spiralės, lašo, kablio, mentelės. Maišymo antgalio judėjimo trajektorija yra suprojektuota taip, kad viso proceso metu tešla būtų prisotinama kuo daugiau deguonies, kuris užtikrina tešlos purumą, lengvumą, spindesį. Universaliausias ir dažniausiai naudojamas spiralės formos antgalis. Maišyklės su šiuo antgaliu vadinamos spiralinėmis.
•    dubuo. Gali būti nuimamas arba stacionarus. Taip pat yra modelių su besisukančiu dubenių. Jo dydį galima rinktis nuo 5 l iki 400 l.
•    pavaros mechanizmas. Tai svarbiausias maišyklės elementas – “širdis”. Jis priverčia veikti visą sistemą ir dirba vienu iš trijų principų: diržinės, grandininės ar krumpliaratinės pavaros principu.  Pavaros pagalba yra sukamas maišymo antgalis, o taip pat ir dubuo. Be to, jos pagalba yra keičiamas tešlos maišymo greitis. Dar viena labai svarbi pavaros funkcija – reversas.  Įjungus reversą lengviau pašalinami tešlos likučiai nuo maišymo antgalio. Tešlos maišyklės modeliai su dviem pavarom yra aukštesnės klasės: tešla apsaugoma nuo perkaitimo ir yra labiau prisotinama deguonies.

Darbo principas labai paprastas: į dubenį sudedami visi recepto ingridientai ir mašina paleidžiama darbui. Jei minkymo proceso metu reikia papildomai įdėti priedų, tai galima atlikti per specialią angą arba sustabdžius mašinos darbą ir atidarius dangtį.

Galingos, funkcionalios ir patogios tešlos maišymo mašinos, dažniausiai turi vieną ar du maišymo greičius. O taip pat du motorus – vieną maišymo antgaliui, o kitą - dubeniui. Priklausomai nuo įrengimo dydžio, jis gali būti su ratukais, lengvam transportavimui ir su specialiu mechanizmu tešlos išvertimui. Patogus valdymo pultas maišyklę daro patogią naudojimui.

Spiralinėse tešlos maišylėse antgalis ir dubuo sukas į priešingą pusę. Šios maišyklės puikiai tinka mielinės, sluoksniuotos ir bemielės tešlos maišymui tiek iš ruginių, tiek iš kvietinių miltų. Pagal antgalio ir dubens judėjimą, šios maišyklės skirstomos į:
•    su besisukančiu dubeniu. Maišymo metu sukasi dubuo, o ne antgalis. Tai būdinga mažos talpos maišyklėms.
•    su besisukančiu antgaliu. Sukasi antgalis, o dubuo yra fiksuotas. Tokios maišyklės dažniausiai būna arba su mažos talpos dubeniu, arba atvirkščiai, su labai didelės talpos dubeniu, kurio dėl dydžio neįmanoma pajungti prie pavaros.
•    su kartu besisukančiu dubeniu ir antgaliu. Šis principas dažniausiai taikomas maišyklėse su didelės talpos dubeniu.
Šakutinės tešlos maišyklės antgalis yra šakutės formos. Delikatus jos veikimas primena minkymą rankomis ir yra tinkamas daugelio tipų tešlos paruošimui: sluoksniuotos, mielinės, smėlinės, taip pat galima naudoti bulvių košės, įvairių įdarų gamybai.
Pagal darbo principą, maišykles galima skirstyti į:
•    nepertraukiamo veikimo tešlos maišyklė. Šio tipo maišyklės naudojamos didelėse kepyklose, kur kepami tos pačios rūšies gaminiai.
•    periodinio veikimo tešlos maišyklė. Šio tipo maišyklės naudojamos mažose kepyklėlėse ir viešojo maitinimo įstaigose.


                    |   Uždaryti...