logo

Šaldymo kamerų vartai ir durysDurų šaldymo kameroms tipai


Priklausomai nuo eksploatavimo sąlygų ir pakrovimo bei iškrovimo darbų rūšies, šaldymo kamerose ir sandėliuose naudojamos:
•    varstomosios durys;
•    stumdomosios durys;
•    giljotinos tipo (vertikalieji) vartai.
•    spartieji ir ritininiai vartai


Varstomosios durys
Priklausomai nuo angos dydžio varstomosios durys būna vienvėrės ir dvivėrės. Paprastai vienvėrės durys naudojamos angoms, kurių plotis iki 1,2 m, o jeigu angos matmenys didesni, pasirenkamos dvivėrės durys.
Durų varčia tvirtinama ant 2 ar daugiau lankstų, priklausomai nuo matmenų (durų aukščio). Atsižvelgiant į lankstų vietą ir atidarymo kryptį durys dar vadinamos kairinėmis arba dešininėmis.  Varstomųjų durų pranašumai – lengva montuoti ir nedidelė kaina.

Stumdomieji vartai

Stumdomųjų durų varčia ratukais juda kreipiamąja (bėgeliu). Šios durys gali būti nustumiamos (atidaromos) į kairę arba į dešinę.
Uždarant vartai „nuleidžiami“ žemyn, ir juos sandariai prispaudžia savas svoris bei prispaudimo ratukai – taip užtikrinamas geras vartų sandarumas.
Be rankinio atidarymo, stumdomiesiems vartams naudojamos automatinės elektrinės pavaros, kurios gali būti valdomos pultu arba, pasirinktinai, radijo bangomis, fotoelementais, magnetine kilpa, nuotolinio valdymo pultu.
Svarbiausi stumdomųjų durų pranašumai:
•    didelis patikimumas ir stumdomųjų varčių ilgaamžiškumas – tai labai svarbus reikalavimas intensyviai naudojant duris;
•    prieš įėjimą nėra „tuščiosios zonos“ – tai patogu ribotose erdvėse, koridoriuose;
•    prispaudimo įtaisas ir sandarintuvas užtikrina aukšto laipsnio sandarumą. Durų sandarinimas užtikrinamas automatiškai, pačių durų svoriu, bėgelio konstrukcija ir specialiu prispaudimo ratuku;
•    galima naudoti didelėms angoms.
„Giljotinos “ tipo arba vertikalūs vartai
Šio tipo vartų varčia pakyla į viršų –  tai patogu, kai nepakanka vietos atidaryti stumdomuosius vartus.
Tokie vartai paprastai naudojami su elektros pavara, nes rankomis juos atidaryti sunku. Prie vertikaliųjų šaldymo vartų trūkumų galima priskirti prastesnį sandarumą ir didesnę kainą lyginant su stumdomaisiais vartais.
 
  

 
Spartieji ir ritininiai vartai:
Šiuos gaminius taip pat gaminame pagal individualų užsakymą. Jais užtikrinama patikima patalpų, į kurias dažnai užeinama, šiluminė izoliacija. Aukštą kokybę garantuoja pagrindinė dalis iš termiškai cinkuoto lakštinio metalo, skydai iš poliesterio, dengto PVC, galimybė rankomis arba automatiškai atidaryti vartus naudojant mygtuką, fotoelementą arba nuotolinio valdymo pultą.

Vidutinės ir žemos temperatūros šaldymo kamerų durys

Varstomosios ir stumdomosios durys šaldymo kameroms skiriasi priklausomai nuo temperatūros režimo:
•    durys, skirtos kameroms ir sandėliams, kuriuose palaikoma 0 °C arba aukštesnė temperatūra;
•    durys, skirtos žemos temperatūros kameroms, šaldikliams ir sandėliams, kuriuose palaikoma -18°C- 25 °C ir žemesnė temperatūra.

Pagrindiniai vidutinės ir žemos temperatūros šaldymo kamerų durų skirtumai:
Durų šaldymo kamerom šilumos izoliacijos sluoksnio storis priklauso nuo konkretaus objekto naudojimo specifikos ir gali siekti 60–150 mm. Standartinis storis vidutinės temperatūros kameroms – yra 60–80 mm, žemos temperatūros kameroms – 100–120 mm, o staigaus produktų užšaldymo kameroms (-30°C-40 °C) ir sandėlių kompleksams su didelėmis angomis gali būti naudojami vartai, kurių izoliacijos storis 140–160 mm.
Į žemos temperatūros šaldymo kamerų duris būtina įmontuoti šildymo kabelį (VKE), kad durų varčia neprišaltų prie staktos.
Taip pat gali skirtis žemos temperatūros šaldymo kamerų durų staktos ir rankenos konstrukcija, nes būtina pertraukti šilumos tiltus, kurių vidutinės temperatūros režimu galima nepaisyti.


Durų komplektacija ir specialios versijos
Daugelis gamintojų siūlo galimybę pasirinkti durų apdailą iš nerūdijančiojo plieno, spalvotųjų metalų arba iš metalų su papildoma polimerų danga (PVC, poliesterio), arba apsaugoti varčią bamperiu iš metalo arba polimero lakštų. Be to, duryse gali būti įrengti apžvalgos langai, įvairios rankenos, spynos, slėgio išlyginimo vožtuvas, anga apsaugoma skirtingų rūšių atmuštuvais. Durų varčios perimetro apdaila atlikta iš aliuminio lydinio profilio. Naudojamas poliuretano užpildas. Pagal durų varčios perimetrą sumontuotas labai elastingas nuimamas guminis sandariklis. Visi durų paviršiai apklijuoti apsaugine plėvele, kuri montuoti pašalinama baigus.

Ypatingoms eksploatavimo sąlygoms siūlomos specialios durys:
•    durys ir vartai su anga oro keliui, naudojami mėsos perdirbimo įmonėse ir skerdyklose;
•    sandarūs stumdomieji vartai kontroliuojamai dujų aplinkai (KDA, ULO), naudojami daugiausia vaisių ir daržovių laikymui.
Kokias duris pasirinkti šaldymo kamerai?
Durys konkrečiai angai pasirenkamos pagal angos matmenis, erdvės apribojimus ir naudojimo sąlygas. Bendruoju atveju mažoms angoms, skirtoms žmonėms praeiti, rekomenduojama naudoti varstomas duris, o didelėms angoms ir intensyviai eksploatuojamoms durims – stumdomąsias duris. Vertikalias duris geriausia naudoti kraštutiniu atveju, kai neįmanoma sumontuoti / eksploatuoti kitų rūšių durų.
Durų varčia ir stakta gaminamos kaip vientisas struktūrinis elementas be „šalčio tiltų“, dėl to jos neperšąla ir nėra temperatūros nuostolių.
Panašios, bet skirtingų gamintojų siūlomos įrangos kokybė ir kaina gali labai skirtis.
Svarbiausi veiksniai, darantys įtaką produktų kokybei: konstrukcijos pranašumai ir trūkumai, furnitūros kokybė (vyrių, rankenų, spynų ir t. t.), gamybos kultūra.
Rinkdamiesi duris išsiaiškinkite durų konstrukciją ir naudojamą furnitūrą, jei galite, pasitarkite su įmonėmis, kurios jau turi atitinkamo gamintojo durų naudojimo patirties.


                    |   Uždaryti...