logo
Kasetiniai oro kondicionieriai 
Kasetiniai oro kondicionieriai arba kasetinio tipo oro kondicionieriai – tai split tipo sistema, sudaryta iš išorinio ir vidinio kasetinių kondicionieriaus blokų. Šie kondicionieriai skirti patalpoms su aukštomis lubomis, nes vidinis blokas montuojamas į tarpą tarp stacionarių ir pakabinamų lubų. Kasetinis oro kondicionierius veiksmingas  patalpose,  kurių plotas nuo 25 m2 iki 150 m2. Kasetinių kondicionierių galia svyruoja nuo 2,5 kW iki 14,0 kW.
 Kasetiniai oro kondicionieriai naudojami gana plačiai – įvairios paskirties patalpose (aktų, sporto, parodų, parduotuvių...). Šio tipo kondicionieriai montuojami biuruose, auditorijose, kavinėse ir restoranuose.
Mūsų bendrovėje galite įsigyti šių gamintojų kasetinius oro kondicionierius:
•    „Daikin“;
•    „Mitsubishi Electric“;
•    „Panasonic“
•      LG;
•      GREE.

Kasetinių oro kondicionierių rūšys

Be klasikinių keturių oro srauto išpūtimo krypčių modelių gamintojai siūlo ir vienos ar dviejų oro srauto išpūtimo krypčių kasetinius oro kondicionieriu modelius. Žinoma, jų oro paskirstymo galimybės yra daug kuklesnės, todėl tokio tipo kasetiniai oro kondicionieriai pasirenkami nedažnai.

Kasetinio oro kondicionieriaus konstrukcija ir sandara

Kaip ir bet kuri split tipo sistema, kasetinis oro kondicionierius sudarytas iš vidinio ir išorinio blokų. Skirtingų gamintojų išoriniai blokai  konstrukciniu požiūriu vienodi, o vidinių blokų konstrukcija skiriasi aukščiu. Tiesa, visi gamintojai stengiasi laikytis panašaus vidinio bloko dydžio, kad kondicionierių būtų galimybė įmontuoti į standartinį 600x600 mm pakabinamų lubų elementą.
 
Blokų aukštį gamintojai stengiasi maksimaliai sumažinti, kad būtų galima sumontuoti net esant minimaliai erdvei tarp lubų, taigi kasetinio bloko aukštis papratai svyruoja tarp  200–350 mm.
Oro cirkuliacija per kasetinį oro kondicionierių vyksta taip, kaip parodyta iliustracijoje.
 

Kasetinio  kondicionieriaus vidinis blokas kvadratinis, aplink jo perimetrą išdėstytas šilumokaitis. Oro srautas įsiurbiamas centrinėje prietaiso dalyje, o ventiliatorius per groteles ir filtrus jį tiekia į šilumokaitį. Vėliau atvėsintas oras paskirstomas žaliuzėmis, sumontuotomis ant dekoratyvinio skydelio, į keturias puses.

Kasetinio oro kondicionieriaus sandara:
A – korpusas
B – šilumokaitis
C – ventiliatorius
D – oro srauto valdymo pultas
E – jungiamoji dėžė
F – oro filtras
G – nuimamos grotelės
 
 
Visuose kasetiniuose oro kondicionieriuose įtaisyti drenažo siurbliai kondensatui šalinti, kurie leidžia nuvesti kondensatą į 500–850 mm aukštį nuo lubų. Kasetiniai oro kondicionieriai valdomi su distancinio valdymo pultais arba su sieniniais valdymo pultais.
Dauguma gamintojų vienam įrenginiui siūlo iš karto du pultus: vieną nuotolinį infraraudonųjų spindulių, kitą laidinį, tvirtinamą prie sienos.
 
Kasetinių oro kondicionierių valdymo funkcijos

Kasetiniai oro kondicionieriai turi visa eile valdymo funkciju – tai šaldymas ir šildymas, nuotolinis valdymas, ventiliacijos režimas,  laikmatis, oro valymas naudojant specialius filtrus ir t. t. Kasetinės split sistemos valdomos nuotolinio valdymo pultu, kuriuo galima koreguoti oro srauto kryptį ir stiprumą bei perjungti veikimo režimus. Ypač patrauklios papildomos kasetinių oro kondicionierių galimybės tiekti nuo 10 iki 20 proc. šviežio lauko oro. Tačiau verta pažymėti, kad tikrai ne visi prietaisai turi šią funkciją. Kasetinių oro kondicionierių privalumai ir trūkumai

Svarbiausias kasetinių oro kondicionierių pranašumas yra unikali išvalyto oro tiekimo sistema. Oras paskirstomas į keturias puses, todėl galima vienodai atvėsinti didelį plotą (naudojant sienines split tipo sistemas ir norint pasiekti tą patį komforto lygį, reiktų dviejų ar net trijų atskirų, mažesnės galios, oro kondicionierių). Be to, paskirstymo žaliuzės leidžia reguliuoti išeinančio oro srauto kampą. Visa tai leidžia išvengti staigių temperatūros pokyčių ir diskomforto patalpoje.
 
Kasetinis oro kondicionierius puikiai dera prie interjero, nes matoma tik dekoratyvinė vidinio bloko plokštė, kuri paprastai montuojama vietoje vieno lubų segmento arba įleidžiama į lubas.
Didelis kasetinių kondicionierių galios intervalas leidžia vėsinti praktiškai bet kokio dydžio patalpas.
Šių kondicionierių privalumas - žemas keliamo triukšmo lygis. Kasetiniai kondicionieriai dėka savo konstrukcijos veikia tyliai, neatkreipia į save dėmesio, todėl patalpose galima užtikrinti palankias sąlygas darbui ir poilsiui.
Kasetinių oro kondicionierių trūkumu galima laikyti būtinybę įrengti pakabinamas lubas ir palikti pakankamą tarpą tarp lubų.

Kasetinių oro kondicionierių montavimas

Kasetinius oro kondicionierius galima montuoti ne tik atliekant patalų remontą, bet ir suremontuotoje patalpoje. Kasetines sistemas įrengti sudėtingiau  negu sienines split tipo sistemas, nes įrengiant kasetines sistemas reikia išmontuoti lubų elemtus, kurių vietoje bus montuojama kasetė.  Didžiausią komfortą patalpoje galima pasiekti sumontavus kasetinį bloką patalpos centre. Kasetiniam oro kondicionieriui įrengti reikia 250–400 mm tarpo tarp lubų.

Kasetinių oro kondicionierių priežiūra

Savarankiškai prižiūrint kondicionierius reikia periodiškai valyti oro filtrus ir plauti groteles vandens srove.
 
Vidinio bloko dekoratyvinių grotelių konstrukcija leidžia lengvai nuimti oro įsiurbimo groteles su filtru, nenaudojant papildomų įrankių. Norint atlikti visą techninę priežiūrą, apimančią visų išorinio ir vidinio bloko mazgų tikrinimą ir valymą, reikia kreiptis į specializuotą organizaciją.
 

                    |   Uždaryti...